Przejdź do treści
Strona główna » Blog » Jedwabna gumka – zalety

Jedwabna gumka – zalety

  Historia tego, w jaki sposób jedwabna gumka w ogóle dostała się w moje ręce, przeczytasz tutaj. W tym wpisie chciałabym podzielić się zaletami używania jedwabnych gumek do włosów. Hit za hitem, Panie i Panowie:

  jedwabna gumka
  1. Włosy związane jedwabną gumką są nimi pewnie otulone zamiast ściśnięte. To przede wszystkim dzięki delikatnemu materiałowi włosy ślizgają się po gumce w swobodnym, acz konkretnym, uścisku. Takie gumki nie powodują efektu ściągnięcia/napięcia skóry głowy.
  2. Gumka z jedwabiu ma właściwości antybakteryjne, przepuszcza powietrze, a Twoje włosy tego potrzebują. Jedwab jest odporny na pleśń, grzyby i bakterie, ponieważ zawiera białko – serycynę.
  3. Jedwabna gumka nie uszkadza włosów. Dzięki śliskiej, naturalnej tkaninie włosy nie ulegają łamaniu i kruszeniu.
  4. Gumka z jedwabiu nie wyrywa włosów. Dzięki swojej strukturze taka gumka w momencie ściągania ześlizguje się z włosów, nie biorąc dodatkowych jeńców.
  5. Jedwab jest naturalny i ekologiczny. Artykuły z jedwabiu w kompostowniku mogą rozłożyć się już w rok, w przeciwieństwie do plastikowych zamienników. Najszczególniej namawiamy jednak do używania jedwabiu z odzysku, na przykład ze sklepu Krawate Kimono).
  6. Scrunchie – gumka od serca już nie taka łatwa do zgubienia. Jak już raz nabędziesz swoją jedwabną gumkę do włosów, do jej wzoru i koloru przywiążesz swoje emocje i zainwestujesz, to już trochę trudniej będzie ją zgubić. Po prostu stanie się dla Ciebie ważna. To działa.
  7. No i ostanie: jedwabne gumki są po prostu piękne. Jest to wspaniała ozdoba do włosów, która nadaje stylu Twojemu upięciu bez względu na to, czy wsuwasz kalmara na bankiecie, czy oglądasz Netflixa w domu.

  A może jedwabna gumka z drugiego obiegu?

  Skoro już tyle wiesz o zbawiennych właściwościach używania jedwabiu do upinania włosów, może warto nabyć takie akcesoria z jedwabiu z drugiego obiegu? Krawate Kimono odzyskuje jedwabne krawaty i to właśnie z nich szyje takie gumki. Wejdź do naszego sklepu albo na social media i sprawdź co mamy w tej chwili uszyte na stanie.

  jedwabna gumka
  jedwabna gumka
  jedwabna gumka

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *