Przejdź do treści
Strona główna » Blog » Oryginalny prezent

Oryginalny prezent

  Nie wiem, czy też tak macie, ale mnie się to zdarza notorycznie: często widząc przypadkowo jakiś przedmiot myślę „oo, to by się jej mega spodobało”, „wow, idealne dla niego”. Co się natomiast dzieje, gdy muszę tu i teraz wymyślić oryginalny prezent dla kogoś? Pustka…a potem lekka panika 😀

  Postanowiłam spisać parę dobrych rad w kwestii poszukiwania dobrego, oryginalnego prezentu. Dzięki naszym klientom, których spotykam na targach oraz wymieniając z nimi wiadomości na insta czy fanpage, poznałam kulisy różnych strategii obdarowywania. Oto niektóre z nich:

  Fajny prezent

  1. Daj komuś coś, czego sam/a sobie nie kupi. Są ludzie, którzy z oszczędności lub z przyczyn praktycznych nie pozwalają sobie na „fanaberie” nawet, jeżeli im się coś podoba. I teraz wchodzisz Ty, cały/ła na biało i taką fanaberię mu/jej sprawiasz. Radość w czystej postaci.


  Dobry prezent

  2. Po cichu zaopiekuj się tą osobą. Może to człowiek, który poświęca swoją energię i czas wszystkim, tylko nie sobie? Często słyszę zdania, takie jak „o, patrz, taka opaska do spania przydałaby się Tomkowi, w końcu by się wyspał”, lub „Julka narzeka, że wypadają jej włosy, podsunę jej tę gumkę”. Trochę empatii i świat jest piękniejszy 😀


  Eko prezent

  3. Daj coś i nie zabieraj tym samym planecie. Żyjemy w czasach, w których w restauracjach mamy więcej niż 2 pozycje wege i więcej niż jeden śmietnik w domu. Świat się zmienia, sposób na prezenty też. Dziś można znaleźć kosmetyki z naturalnym składem, e-booki, odzież z tworzyw z recyklingu i mnóstwo dodatków z upcyclingu. Taki prezent jest pomysłowy, nietuzinkowy i szalenie oryginalny. W naszym sklepie znajdziesz opaski do spania, akcesoria do włosów i woreczki z lawendą, które zostały zrobione z jedwabnych krawatów z odzysku. Ta idea rozwala na łopatki każdego, spróbuj tego sposobu na prezent.


  Prezent z pomysłem

  4. Czy sytuacja ze wstępu nie jest Ci obca? Miesiąc temu pewna Pani zszokowała mnie pewnym genialnym sposobem na kupowanie fajnych podarunków. Powiedziała „poproszę o 4 opaski do spania w rozmiarze uniwersalnym, jakąś klasyczną, dziewczęcą, o jednolitym kolorze oraz retro, tylko bez gumek proszę – nie wiem, czy dana osoba będzie miała czuprynę”. Jak już się domyślacie, Pani kupiła prezenty na zapas, dwa miesiące przed świętami. Uznała, że tak praktyczny i oryginalny prezent spodoba się jej bliskim, potem zdecyduje kto/komu/kiedy. Geniusz.


  Praktyczny prezent

  5. Są tacy, dla których największą wartością w prezencie jest to, że mogą go natychmiast wprowadzić do użytku codziennego. Jest wtedy na to jeden prosty sposób: prostu siadasz i przypominasz sobie sytuacje, gdzie ktoś narzeka na swoją codzienność. Jeżeli osoba często gubi klucze, wtedy z pomocą może przyjść lokalizator do kluczy. Jeżeli nie znosi kroić cebuli, na ratunek może przyjść mini robot/blender. Praktyczne prezenty są często z wyższej półki cenowej, zastanów się czy nie mógłbyś się na niego z kimś zrzucić i podzielić koszty.

  Niezwykły prezent

  6. Nie chcę zabrzmieć jak boomer, ale w obecnych czasach największą wartością może być po prostu kogoś bliskość i poświęcony czas. Świetnym pomysłem na oryginalny prezent jest wspólny, przemyślany dzień. Po prostu. To wspomnienia są najsilniejsze. Wypad na rowery do dawno nie odwiedzanego/sentymentalnego miasta? Restauracja w ciemności? Jednodniowa opieka nad Alpakami? Ogranicza nas tylko wyobraźnia.

  oryginalny prezent  Poszukiwania podarunku wzbudzają w nas refleksje i pytania, takie jak: co ona/on lubi robić? Właściwie to na co przeznacza czas w życiu? Jakie lubi kolory? Czym się interesuje? A może to typ „praktyczny”? Może się okazać, że odkryjemy coś, czego o danej osobie nie wiedzieliśmy… ponieważ zwyczajnie nam nie powiedziała. Tak więc poszukiwanie prezentu ma fajny efekt uboczny. Enjoy! 🙂

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *